Categories
Artykuły Uncategorized

„Z czym jesteś?” to teraz „THERAPY is OK”

Podcast na temat psychoterapii Z czym jesteś? zmienia swoją nazwę i formułę. Nowa nazwa to THERAPY is OK. Oddaje ona charakter terapii ponieważ terapia JEST OK. Jest dobra, potrzebna, przynosi wiele korzyści.

Co stanowi inspirację do nazwy?

Nazwa ta, wynikająca z mojego przekonania, wyrobionego na przestrzeni wielu lat, ma w swoim założeniu ośmielać do podejmowania terapii, zdejmować narosłe wokół niej negatywne przekonania i podkreślać jej pozytywne oblicze.

Terapia jest OK i podejmowanie terapii też jest OK

Decyzja o podjęciu terapii powinna być tak prosta jak znaczenie tego wyrażenia „therapy is ok”. Sama terapia nie jest prosta, łatwa i przyjemna – ale na końcowym przystanku danego odcinka drogi terapeutycznej – jest OK. Ze sobą, w relacjach, w życiu.

Terapia to długa podróż z biletem w jedną stronę

Podcast THERAPY is OK jest przewodnikiem po psychoterapii – wskazuje czym jest psychoterapia, na czym polega, jakie są jej nurty i rodzaje. Daje praktyczne wskazówki kiedy się zgłaszać, jak się do niej przygotować, jak znaleźć właściwego psychoterapeutę, jak rozmawiać z bliskimi o terapii, ale też jak zakończyć terapię.

Różni eksperci, różne perspektywy

Podcast zmienia swoją formułę. Rozmawiam ze specjalistami w zakresie  psychologii i psychoterapii aby poznać perspektywę różnych osób na dany problem. Chcę wyłaniać wąską specjalizację aby docierać do sedna  trudnych tematów.

Jedynym źródłem wiedzy jest doświadczenie [Albert Einstein].

Rozmawiam na temat psychoterapii z osobami z dwóch perspektyw – specjalistów, praktyków oraz zwyczajnych (dla mnie Nadzwyczajnych) osób, które terapię odbyły, w projekcie PO TERAPII, który pozostaje niezmienny.

Chcę na realnym, rzeczywistym doświadczeniu osób pokazywać jak działa terapia i w jaki sposób zmienia ona życie. Projekt ten powstał z myślą o osobach, które z jakiegoś subiektywnego powodu, obawiają się terapii, aby przełamać ich opór.

THERAPY is OK podejmuje także zagadnienia zdrowia psychicznego, naszej odporności psychicznej i dobrostanu psychicznego.

Przykładowe zagadnienia.

Dotychczasowe podcasty nagrane jako Z czym jesteś? są dostępne TUTAJ.

Co stanowi inspirację do projektu logotypu?

Podstawowym narzędziem każdej terapii jest rozmowa – dialog, monolog, myśli, zdania, nazywanie emocji, opinie, wrażenia, w których dokonuje się symbolika przekazu od osoby do osoby. Terapia to dzielenie się i świadectwa własnych przeżyć. Kolor logo, czerwony jest nawiązaniem do serca jako życia, centrum, archiwum, zarządzania i dystrybucji, źródło “zdrowego życia”. Obecność żółtego jako różnorodność, wzloty, upadki, przeżycia, zdarzenia, dobre i złe – symbol zostawionych śladów, doświadczeń. Fonty to połączenie mądrości i doświadczenia z nowoczesnością, ale nie oderwaną od przeszłości – tak o projekcie logotypu mówi autor, Grzegorz Głogowski.

Zmianie uległa również domena z www.zczymjestes.pl na www.therapyisok.com

Serdecznie zapraszam do THERAPY is OK wszystkich tych, którzy interesują się zagadnieniami zdrowia psychicznego, są przed, w trakcie lub po terapii.

Zapraszam Cię do tej podróży, z wieloma przewodnikami.